על הבמה – כיצד להופיע? חלק שלישי

זהו חלק שלישי של המאמר על הבמה – כיצד להופיע?

כדי לקרוא את החלק הראשון של המאמר הכנסו לכאן

וכדי לקרוא את החלק השני של המאמר הכנסו לכאן

עוד קצת לגבי הידיים…

ובכן… בחלק הקודם של המאמר דיברנו על כך שמאוד חשוב לתכנן את כל תנועות הידיים בשיר מראש, לבחון אותן מול המראה ולהתאמן עליהן. כעת, ברצוני לתת לכם קצת קווים כלליים של הבעת רגשות באמצעות הידיים. להלן מספר הצעות שעשויות לעזור לכם בבחירת התנועות שלכם:

הבעות רגשיות של שימחה, תקווה, ואופטימיות

כפות הידיים מופנות כלפי מעלה, הזרוע (או שתי הזרועות) מתחילה לנוע באיטיות מלמטה למעלה. כדאי לבדוק מה מתרחש תוך כדי כך גם בהבעת הפנים שלכם – האם אתם מחייכים? האם זה מתאים במקום הזה בשיר לחייך?

הבעות של עצב, ייאוש, וויתור, אכזבה

כפות הידיים מופנות כלפי מטה, הזרוע נעה באיטיות למטה ואחורה (מתחילים כשכף היד מתחת למותן, ומניעים אותה באיטיות לכיוון הישבן).

אהבה, געגוע, נתינה, רצון לשכנע או להעביר מסר חזק ומשמעותי

הזרועות נעות לכיוון הלב וכפות הידיים נצמדות אחת לשנייה, או כף יד מונחת על הלב, או שהזרוע מושטת קדימה וכף היד מופנית כלפי מעלה (מתאים בעיקר לנושאים של הענקה ונתינה).

תרגילים

  1. בחרו קטע אקראי מתוך ספר ילדים. שננו פיסקה אחת ונסו 'לשחק' את המילים. תכננו את התנועות מראש, ואז בחנו את עצמכם מול המראה. משכנע? יפה!! עכשיו נסו לשחק את אותן המילים בדיוק אבל להעביר מסר רגשי שונה לחלוטין… כמובן שגם תנועות הידיים והבעות הפנים אמורות להשתנות…
  2. קחו את מילות השיר שאיתו אתם מופיעים, וקיראו אותו בתשומת לב. מי הדמות הדוברת בשיר? מה המסר שהיא רוצה להעביר? מי מקשיב לה? מה היא מרגישה? כתבו את תשובותיכם על דף ותכננו על פיהם את ההעמדה של השיר.

עד כאן להפעם…

אני מקווה שנהניתם מהמאמר ושהוא עזר לכם להתכונן להופעה שלכם. אם יש לכם שאלות – אתם מוזמנים להגיב כאן – בתחתית הדף, ואני אשמח להשיב.

בהצלחה!!

 

פורסם בקטגוריה הופעה על במה, טכניקה לשמה, מדריך, מה עושים, פדגוגיה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *